fbpx
+48 58 380 11 55

Zadzwoń - doradzimy!

biuro@coffee-style.pl

Napisz do nas

Pn - Pt: 10:00 - 17:00

Godziny pracy

Ekspres Faema

Faema – synonim najwyższej jakości wykonania, niezawodności i elegancji

Ekspresy Faema to profesjonalne urządzenia wyróżniające się niezwykłą stabilnością wszystkich parametrów technicznych, jak również niesamowitym kunsztem i elegancją, która zachwyca od lat. Faema to włoska legenda na rynku urządzeń do parzenia kawy, uważana za jednego z najbardziej renomowanych producentów ekspresów ciśnieniowych do kawy.

Ekspresy Faema dedykowane są profesjonalistom, którzy wiedzą, jak przyrządzać kawę, by podkreślić jej niesamowity smak i wyjątkową jakość. Firma, która istnieje na rynku od ponad siedmiu dekad wciąż uważana jest za pioniera, który nieustannie przeciera szlaki i wyznacza nowe standardy w produkcji profesjonalnych urządzeń do kawy. Co ciekawe, w latach 2019 oraz 2020 maszyny marki Faema zostały mianowane oficjalnymi ekspresami Mistrzostw Świata Baristów.

Pomagamy dobrać odpowiedni dla Ciebie model ekspresu Faema

Ekspresy kolbowe Faema – z miłości do przyrządzania perfekcyjnej kawy

Faema to marka, która rozwija się dwukierunkowo. Z jednej strony w ofercie włoskiego producenta znajdziemy ekspresy dla profesjonalistów, którzy stawiają na najwyższą jakość wykonania, małą awaryjność urządzeń oraz ich wieloletnią niezawodność. Z drugiej natomiast strony są to ekspresy bogate w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać nie tylko niezwykły aromat i powtarzalność kawy, ale także prostotę obsługi, z którą poradzi sobie każdy, nawet mało doświadczony barista.

Ekspresy Faema stworzone zostały w taki sposób, by można było z nich korzystać wszędzie tam, gdzie priorytetem jest wysoka jakość przyrządzanego espresso – w kawiarniach, restauracjach, czy też barach. Co ważne, w każdym ekspresie Faema jesteśmy w stanie z łatwością przygotować doskonałe espresso, co potwierdza uzyskany przez urządzenia certyfikat Włoskiego Narodowego Instytutu Espresso.

Faema – ponad 70 lat na światowym rynku ekspresów do kawy

Faema to włoska firma założona w 1945 roku przez Carlo Ernesto Valente w Mediolanie. Firma powstała w okresie największego boomu technologicznego w powojennych Włoszech, dzięki czemu z łatwością wpisała się w ówczesne realia. W 1961 roku na rynku pojawiła się grupa kawowa E61, która okazała się krokiem milowym w działalności marki Faema, zastępując tym samym tradycyjne ekspresy dźwigniowe.

Od ponad 35 lat ekspresy kolbowe Faema dostępne są również na polskim rynku – jako pierwsze pojawiły się w naszym kraju ekspresy kolbowe w sieci hoteli Orbis. Obecnie w swojej ofercie Faema posiada około 20 modeli ekspresów kolbowych, które imponują zarówno pod kątem niezrównanych parametrów technicznych, jak również wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym jesteśmy w stanie serwować perfekcyjne espresso italiano.

Wypełnij formularz - Zamów darmowe próbki kawy

UWAGA! Bezpłatne próbki kaw są przeznaczone jedynie dla firm (przy zamówieniu, poza danymi adresowymi, należy podać nr NIP).