fbpx
+48 58 380 11 55

Zadzwoń - doradzimy!

biuro@coffee-style.pl

Napisz do nas

Pn - Pt: 10:00 - 17:00

Godziny pracy

Kawa do ekspresu kolbowego

Kawa do ekspresu kolbowego prosto z rzemieślniczej palarni kawy

Kawa do ekspresu kolbowego znacznie różni się od tej, po którą sięgamy w przypadku nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych. Warto zatem wiedzieć, czym powinna się wyróżniać najlepsza kawa do ekspresu kolbowego, by wprawiła w zachwyt Twoich klientów. Zobacz też, jakie kawy do ekspresu kolbowego możemy zaproponować Ci w Coffee Style!

Na pierwsze zamówienie kawy do lokalu gastronomicznego oferujemy aż 30% rabatu od cennika B2B!*

Zamów bezpłatne próbki wyjątkowych kaw!**

Kawa do ekspresu kolbowego – tu liczy się jakość!

Kawa z ekspresu kolbowego, która oczarowuje niezwykłym smakiem i aromatem, to zasługa nie tylko samego sprzętu, ale i rodzaju kawy. Jeżeli jesteś posiadaczem tradycyjnego sprzętu, z pewnością wiesz, jak duży wpływ na uzyskany napar ma użyta kawa do ekspresu kolbowego. To właśnie ona ma decyduje o wspaniałym bukiecie smakowym, a także mocy i szybkości przyrządzenia naszego napoju.

Od wielu lat trwa nieustanna walka pomiędzy tym, która opcja jest lepsza – kawa z ekspresu kolbowego czy automatycznego. Wybór nie jest prosty, jednak jedno jest pewne – każda filiżanka kawy do ekspresu kolbowego smakuje zupełnie inaczej. Nawet jeśli idealnie odwzorujemy wszystkie czynności, to i tak nie będziemy w stanie przyrządzić dwóch takich samych napojów. I to właśnie w tym tkwi, naszym zdaniem, sekret wyjątkowej kawy do ekspresu kolbowego!

Jaka kawa do ekspresu kolbowego jest najlepsza?

Dobra kawa do ekspresu kolbowego – z takim określeniem spotykamy się bardzo często wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Proszą oni o wsparcie w doborze najlepszej kawy do ekspresu kolbowego, która pozwoli im wyróżnić się na tle konkurencji. Jak się okazuje, znalezienie takiej mieszanki wcale nie jest trudne. Wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami! Oto one:

  • Kawa do ekspresu kolbowego powinna być ziarnista. Tylko taka kawa jest w stanie zachować pełną gamę smaków i aromatów przed zaparzeniem. Espresso przygotowane na bazie kawy ziarnistej jest kremowe i charakteryzuje się pełnym body, co z pewnością przykuje uwagę klientów.

  • Kawy do zaparzenia w ekspresie kolbowym należy mielić w dobrej jakości młynku. Drobno zmielona, miękka w dotyku kawa ma krótszy kontakt z wodą podczas parzenia. Dzięki temu przygotowane espresso czy też cappuccino będzie zachwycać zniewalającym smakiem.

  • Odpowiedni stopień mielenia ziaren kawy z ekspresu kolbowego zapewnia sukces w zaparzeniu idealnego espresso.

  • Ziarna kawy do ekspresu kolbowego nie powinny znajdować się zbyt długo w młynku. W takiej sytuacji kawa zbyt szybko wietrzeje i traci swoje walory smakowe.

  • W przypadku urządzeń tradycyjnych idealnym wyborem są średnio lub ciemno palone ziarna kawy z ekspresu kolbowego. Taka kawa często określana jest mianem „do espresso”.

  • Smak kawy do ekspresu kolbowego jest kwestią indywidualną. Jedni preferują mieszanki z ziarnami pochodzącymi z Brazylii lub Gwatemali, które intrygują słodkimi nutami czekolady, owoców i orzechów. Inni natomiast stawiają na kawę z ekspresu kolbowego z ziarnami z Etiopii czy też Kenii o nieco bardziej wyrazistym smaku.

Pamiętajmy, że kawa w ekspresie kolbowym jest przyrządzana ręcznie, w związku z czym mamy duży wpływ na jej ostateczny smak. Tradycyjne ekspresy dają nam dużą swobodę w tworzeniu idealnego espresso, jednak są to urządzenia, które powinny być obsługiwane przez profesjonalistów. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że kawa z ekspresu kolbowego będzie wyróżniać się wyjątkowym smakiem i aromatem.

Najlepsza kawa do ekspresu kolbowego w Coffee Style

Kawa do ekspresu kolbowego, która będzie nie tylko smaczna, ale i niepowtarzalna? W Coffee Style znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz! W naszej rzemieślniczej palarni kawy od wielu lat przygotowujemy doskonałe mieszanki kaw ziarnistych prażonych metodą Slow Roasted. Dbamy zarówno o najwyższą gradację jakościową, jak i najlepsze właściwości każdej kawy do ekspresu kolbowego.

Dla wszystkich właścicieli lokali gastronomicznych, w których używa się kawę w ekspresach kolbowych, stworzyliśmy specjalną ofertę. By pomóc im w odniesieniu sukcesu i zdobyciu serc miłośników aromatycznej kawy, opracowujemy autorskie mieszanki kawy do ekspresu kolbowego na wyłączność. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na współpracę z nami, może proponować swoim klientom kawę jedyną w swoim rodzaju. Co więcej, usługa ta wykonywana jest przez nieodpłatnie! Jesteś zainteresowany naszą ofertą, ale masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a z przyjemnością pomożemy Ci w doborze najlepszej kawy do ekspresu kolbowego!

*Nie dotyczy sklepu internetowego

**Bezpłatne próbki kaw są przeznaczone jedynie dla firm (przy zamówieniu, poza danymi adresowymi, należy podać nr NIP).

Zdobądź cennik B2B oraz próbki kaw!
Wypełnij formularz - Zamów darmowe próbki kawy

UWAGA! Bezpłatne próbki kaw są przeznaczone jedynie dla firm (przy zamówieniu, poza danymi adresowymi, należy podać nr NIP).