fbpx
+48 58 380 11 55

Zadzwoń - doradzimy!

biuro@coffee-style.pl

Napisz do nas

Pn - Pt: 10:00 - 17:00

Godziny pracy

Serwisowanie ekspresu do kawy – na czym polega i dlaczego jest ważne?

Z ekspresem do kawy jest jak z samochodem – by służył nam w idealnym stanie przez długi czas, wymaga on regularnego serwisowania i konserwacji. Należy jednak pamiętać, że serwis profesjonalnych ekspresów do kawy nie zawsze jest prostą czynnością. Niejednokrotnie wiąże się również z koniecznością przeprowadzenia wielu skomplikowanych procesów. Kiedy ekspres do kawy należy poddać serwisowaniu i dlaczego warto decydować się na wybór urządzenia z pełną gwarancją?

Serwis ekspresu kolbowego

Co daje nam cykliczne serwisowanie ekspresu do kawy?

Bez względu na to, czy korzystamy z ekspresu automatycznego, czy kolbowego, w każdym przypadku powinniśmy pamiętać o regularnym jego serwisowaniu. Dlaczego jest to tak istotne? Powód jest prosty – wyłącznie systematyczna konserwacja ekspresu gwarantuje nam jego wieloletnią niezawodność i pracę bez żadnych usterek i awarii. Wbrew pozorom to właśnie serwisowanie ekspresu do kawy sprawia także, że nasza kawa smakuje lepiej. Mało kto zastanawia się nad tą kwestią. Nie zapominajmy jednak, że kamień zalegający w podzespołach czy też drobne uszkodzenia komponentów mocno odbijają się na smaku przyrządzanej kawy. Każdy, kto chce się więc cieszyć wyśmienitym smakiem espresso lub przygotować idealną piankę na cappuccino, powinien pamiętać o regularnym serwisowaniu ekspresu.

Warto również dodać, że systematycznie czyszczone podzespoły ekspresu do kawy pracują wydajniej i ciszej. Co więcej, są one mniej narażone na jakiekolwiek uszkodzenia, wywołane np. szkodliwym działaniem kamienia na elementy ruchome. Podczas czynności serwisowych specjaliści oceniają również stan podzespołów i sprawdzają, czy z powodu nadmiernej eksploatacji nie wymagają one dodatkowej naprawy. Zawsze powtarzamy więc naszym klientom, że przeprowadzona w odpowiednim czasie naprawa drobnych komponentów pozwoli nam uniknąć konieczności naprawy całego urządzenia.

La Marzocco - ekspres kolbowy do kawy

Ekspres do kawy kupiony – i co dalej…?

Zaopatrując się w profesjonalny ekspres do kawy w autoryzowanym sklepie, klient powinien otrzymać wskazówki dotyczące metod konserwacji urządzenia. Ważne, by uzyskał również informacje na temat częstotliwości przeprowadzania takich prac oraz możliwości zakupu akcesoriów, które są do tego niezbędne. Do dyspozycji klienta powinna zostać również instrukcja obsługi ekspresu, która zawiera informacje m.in. na temat rekomendowanej częstotliwości przeprowadzania prac serwisowych.

Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, w których klient kupuje ekspres do kawy, jednak nie zostaje poinformowany o żadnych dodatkowych czynnościach serwisowych. W przypadku awarii jest natomiast zmuszony do znalezienia serwisu na własną rękę lub odesłania ekspresu na swój koszt. Co gorsza, nie zawsze możemy liczyć na wsparcie sprzedawcy w zakresie wyboru pakietu gwarancyjnego na ekspres do kawy. Część firm wciąż oferuje gwarancję na krótki czas wraz z limitem przygotowanych kaw. W wielu przypadkach wiąże się to niestety z zakończeniem okresu gwarancyjnego nawet po 3 miesiącach.

Ekspres do biura Carimali

Serwisowanie ekspresu do kawy w Coffee Style – gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia

W Coffee Style dbamy nie tylko o doskonałą jakość naszych ekspresów do kawy, ale także o satysfakcję naszych klientów. W związku z tym zwracamy szczególną uwagę na formalności związane z zakupem urządzeń i ich gwarancją. Szczególny nacisk kładziemy również na obsługę posprzedażową i kwestie związane z serwisowaniem sprzętów. Ważne jest dla nas, by klienci, którzy zaufali naszym produktom, mogli poczuć się naprawdę zaopiekowani na każdym etapie współpracy. Dowodem tego jest m.in. możliwość wykupienia dodatkowej, rocznej gwarancji na ekspres do kawy. W przeciwieństwie do ofert konkurencyjnych firm nie jest to ubezpieczenie np. na wypadek kradzieży, a pełnoprawna gwarancja na działanie sprzętu.

Niemal wszystkie ekspresy dostępne w naszej ofercie wymagają podłączenia na stałe do sieci wodnej, a większość również do sieci kanalizacyjnej. W związku z tym, pomimo że przesyłki z ekspresem dostarczane są przez kuriera, to urządzenia są podłączane przez współpracującego z nami technika. Podczas takiej wizyty fachowiec instaluje oraz programuje ekspres i przeprowadza krótkie szkolenie dotyczące prac konserwacyjnych. Eliminujemy w ten sposób ryzyko nieprawidłowego podłączenia sprzętu oraz niedoinformowania na wypadek potencjalnej awarii.

Jeżeli jednak dojdzie do uszkodzenia ekspresu do kawy, nasi klienci otrzymują numer telefonu oraz adres mailowy, pod który mogą zgłaszać awarie urządzenia. Często zdarza się, że problem, który dla nas wydaje się nie do rozwiązania, okazuje się być drobnostką, z którą można poradzić sobie nawet podczas rozmowy telefonicznej. W sytuacji jednak, gdy potrzebna jest większa naprawa, technik przyjeżdża na miejsce i dokonuje naprawy urządzenia bez konieczności wysyłania sprzętu do serwisu.

Podsumowując, zachęcamy do tego, by decydować się na zakup ekspresu do kawy wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców. Tylko w ten sposób możemy zyskać pełne wsparcie w zakresie gwarancji, przeglądów i serwisowania urządzenia – niezależnie od tego, czy jest ono nowe, czy też stare. Dzięki regularnym pracom serwisowym możemy mieć również pewność, że urządzenie nie przestanie spełniać swojej funkcji, jaką jest parzenie wyśmienitej kawy.

Wypełnij formularz - Zamów darmowe próbki kawy

UWAGA! Bezpłatne próbki kaw są przeznaczone jedynie dla firm (przy zamówieniu, poza danymi adresowymi, należy podać nr NIP).